Hřiště – místo, pro naše děti, kde si rády hrají, a pro rodiče, kteří s nimi tráví společné chvíle.

Jsem maminka dvou kluků (5 let a 10 let) a rádi chodíme na Oranžové hřiště. Nicméně trápí mě stav tohoto hřiště. Možná je to je můj osobní dojem, ale domnívám se, že o hřiště není pečováno v takové míře, jak by si hřiště zasloužilo.

Kdo navštíví hřiště úplně poprvé, musí si říct, že to hřiště už něco pamatuje. Hřiště se otevřelo na podzim 2007 , konkrétně 9.10.2007. Ruku na srdce – za těch 11 let se toho moc nezměnilo. Prakticky dojde pouze na nutnou údržbu hřiště, co je nutné opravit, tak se opraví nebo natře.

A není to málo? Není škoda nechat hřiště ve stávajícím stavu? Nebylo by fajn hřiště třeba nějak rozšířit nebo přidat nějaké jiné zajímavé herní prvky? Myslím si, že ve městě máme tolik šikovných lidí, že by se určitě něco vymyslelo, jenom stačí chtít.

Chcete se pustit s námi do takové obnovy? Chcete mít znovu krásná a bezpečná hřiště? Dejte nám svůj hlas a slibujeme, že budeme usilovat o revitalizaci všech dětských hřišť a rozšíření jejich mobiliáře například v podobě nových herních prvků či umístění mobilního WC, které je pro takové místo nutností.

Alena Petráková