Před dvěma týdny (19. září) zastupitelky a zastupitelé jednomyslně v příjemné shodě schválili 400 000 Kč pro Sokol na zpracování projektu nové sportovní haly.

Dle názoru mého a názoru kolegyň a kolegů z Nezávislých a ODS je správné pro projektování nové sportovní haly (a vůbec všech velkých projektů v Libčicích) najít nejlepší řešení v architektonické soutěži.

Kde je konkurence vznikají lépe funkční, architektonicky hodnotnější a také levnější projekty. Stojí za to připomenout, že Sokol počítá s rozpočtem na stavbu haly 80 milionů korun. A to je hodně peněz, rozhodně nad možnosti města, pokud by stavbu nepodpořil krajský nebo státní rozpočet.

Stávající vedení města, tedy dvojblok TOP09_Liběhrad, se obává architektonickou soutěž vyhlásit. A to je podle nás škoda.

Rádi pomůžeme.

Proto jsme níže zpracovali zadání architektonické soutěže na novou sportovní halu. Stačí doplnit termíny, jména a technické přílohy.

Stavbu nové haly naplno podporujeme. Zadání v příloze je (snad:-) přesně v souladu s projektem, který perfektně zpracoval Sokol. Ostatně jen díky jeho perfektnímu zpracování je možné zadání architektonické soutěže připravit.

Takže ať bude složení radnice jakékoli, bude projekt haly pokračovat. Jenom je podle nás prostě správné takhle velký projekt vysoutěžit.

Zadání architektonické soutěže ke stažení zde.

Jiří Sochor